چهارشنبه 26 خرداد 1400 _ 05 ذو القعدة 1442
اوقات شرعی 
 
 
امروز : 0
ديروز : 0
ماه : 1
 
  ریاست موسسه

 

 

 


دکتر رسول صدیقی در شهرستان بناب متولد و پس از طی مراحل دبستان و راهنمایی (نهم) دوره دبیرستان را در دبیرستان معروف بزرگمهر تبریز گذراندند و ا ز بهترین معلمین وی می توان به مرحوم عزیز حسینی و طاووسی و دکتر سینا اشاره کرد .

 

 وی پس از اخذ مدرک کارشناسی در رشته فیزیک از تهران برای ادامه تحصیل عازم یکی از بهترین دانشگاههای دنیا در امریکا شد و کارشناسی ارشد مدیریت اداری و بازرگانی و سپس ارشد برق و الکترونیک را گذرانید و سپس وارد دوره دکتری در رشته اتمی و مولکولی گردید و با رتبه اولی این دوره را به پایان برد. همزمان در دوره دکتری کارشناسی ارشد خویش را در رشته کامپیوتر نیز به پایان برد. سپس دوره ای فوق دکترای خویش را در اپتیک کوانتمی به پایان برد و در همان کشور توسط اقای دکتر صالحی رئیس فعلی انرژی اتمی که ان زمان رئیس دانشگاه شریف بودند به ایران و دانشگاه شریف دعوت شدند و همزمان در انرژی اتمی نیز مشغول بکار شدند که اکنون نیز در ان دو مشغول می باشند .

اینک پروفسور صدیقی بعنوان استاد تمام پایه 27 دانشگاه شریف مشغول خدمت می باشند که بزرگانی را تربیت و تحویل جامعه داده اند .

اینک بسیاری از دانشجویات وی بدرجه استادی و دانشیاری نیز رسیده اند .

پروفسور صدیقی چهار بار به نمایندگی مجلس انتخاب و در ان مسئولیت های مهمی چون رئیس کمسیون نیرو و انرژی اتمی و مخابرات و نایب رئیس کمسیون بودجه و محاسبات بوده اند. ایشان یکی از نمایندگان مشهور وخوش سابقه استان می باشند .